איטום גגות

איטום גגות למגורים

מתי נדרש לרענן ולבדוק את הגג ?

ומתי נאטום את הגג ?

נתחיל מהסוף, כי רוב הציבור מזעיק את קבלן האיטום כבר בשעה שחודרים מים לדירת השכן, או יוצאים מים מדופן קיר הדירה כלפי חוץ, והנציגות בבניין מתלוננת על כך.
מאפייני הגג : יש מס’ סוגי גגות בבתי מגורים

1. גגות בטון, ישן וחדש

2. גגות רעפים

3. אחרים, שלא נפרט כאן.

 

איטום גגות ביטומני

גגות בטון

אלה רוב הגגות בבתי המגורים בארץ.
המאפיין אותם, שעד שנת 1998-2000 לא נדרשו הקבלנים בתקנות הבנייה להתחייב לשיפועי הבטון בגג.
מאז שנת 2000, כבר נדרשו לבצע כל הקבלנים שיפועים ע”י יציקת בטון קל, שנקרא “בט-קל”, שהינו תערובת צמנטית מעורבב ביחד עם חומר מקציף, שמטרתו להביא את התערובת לכך שמשקלה הסגולי יהיה קל יותר.
לכל פרט בעשייה זו, ישנה חשיבות גבוהה, ובעיקרה להביא את מי הגשם אל פתח הניקוז בגג ככל שיותר מהר.
מים שמשתהים על הגג, גורמים לנזק עצום הן לבטון והן לברזל הזיון וכמובן לדיירים בביתם, אף אם לא רואים זאת בשנים הקרובות.

גג ישן – כבר הדגשנו שאין בט-קל על גג ישן, ונקווה שיהיו כמה שפחות שלוליות על הגג\ ואם תהיינה, אז שעומקן יהיה קטן, וכך יהיה להם זמן התאדות מהיר יותר.

גג חדש – שיצקו עליו את החומר הקל מסוג “בט-קל”, וכבר יש לנו שיפועי ניקוז טובים, וקל לאטום אותו.

נוהל תחזוקת הגג : גג הבניין יהיה נעול, למניעת כל דכפין אל הגג ושיעשה כראות עיניו. פעמים רבות עולים אינסטלטורים, חשמלאים, אנשי הכבלים והאנטנה, תחזוקנים ואחרים. לכל אחד יש את הזיקה שלו למקצועו, ולא תמיד בעלי המקצוע נוטלים אחריות קולקטיבית, ופעמים הם פוגעים במרקם איטום הגג, אם בחוסר הבנת חשיבות הכללי הזהירות, אם בזילזול עבודת האחר, ואם בחוסר אחריות מקצועית. לכן נמליץ תמיד, ללוות את בעל המקצוע אל הגג, ולהיות נוכח בשעת עבודתו אשר תהייה.

בדיקת עונתית בגג הבניין לפני בוא החורף : לפני עונת החורף, יש לעלות לגג ולוודא כי פתחי המרזבים נקיים, ובכלל נקיון הגג. יש לבדוק אם נפיחויות בתשתית האיטום הקיים וקיומם של סדקים מלאים בחומר הציפוי. להזרים מים ישירות למרזב, ולוודא כי אין סתימה במרזב ושזרימת המים תקינה.

בדיקת עונתית בגג הבניין לפני בוא הקיץ : במהלך האביב ולפני בוא הקיץ, יש לעלות לגג ולוודא כי פתחי המרזבים נקיים, ובכלל נקיון הגג. יש לבדוק אם נפיחויות בתשתית האיטום הקיים וקיומם של סדקים מלאים בחומר הציפוי. לבדוק את רמת הלובן של חומר האטימה, וסיור כללי כדי להתרשם מתוצאות אירועי החורף על הגג, עיגוני דוודים ואנטנות וכד’.

שעת האיטום : פעמים רבות ניתן לזהות את הליקויים בגג באופן ויזואלי ונקודתי. הפתרון פשוט וקל יותר אם אכן כך. אך מאחר ורוב הבניינים ביצעו בעבר איטום עם יריעות ביטומניות, שם המורכבות לתיקון האיטום גדולה יותר. אם ראיתם ליקויים שמהווים אצלכם חשש לגבי מוכנות הגג לעונת הגשמים, רצוי להזמין מקצוען בתחום להתייעצות וחוות דעתו, ורצוי שגם יהיה בידו לבצע את האיטום הנקודתי או המקיף.

חומרי האטימה המומלצים : אנו ממליצים בעיקרון, לאטום עם חומרי אטימה משחתיים, בהתזה או במריחה. לרוב, החומרים כעלי בסיס פוליאוריתני, הם איכותיים יותר ומאריכי חיים, שניתן לקבלם בגוון לבן. לא נציין את שמות החומרים, כדי לא להתעמת עם הספקים השונים, יבואנים ויצרנים. לכל מקצוען יש את החומרים שבהם יש לו יותר נסיון והצלחה.

ישנם הרבה חומרים שמוכרים יותר או פחות למטרות איטום גגות. בעת בחירת החומר המתאים,אין כלל אחד שיכול להחיל על כלל הגגות.

ישנם חומרים שבאים בגלילים. אלו יריעות שפורשים על שטחי הגג.

מאידך, ישנם חומרים שהינם למריחה. דווקא על יתרונותיהם של חומרים אלה נרצה להתמקד.

איטום גג ברח’ הברזל 31 רמת החייל, תל אביב – 03.2012

סוגי יריעות

כל סוגי היריעות למיניהם, מבוצעות עם הלחמה ואיחוי החיבורים בין הרצועות .

בחומרים גמישים שמיושמים במריחה, היתרון הגדול, שהם מבוצעים ברציפות, בעוד החומר גמיש ועביד, ללא תפרי חיבור ואיחוי, ויכולים לקבל את כל העקמומיות והסטיות הקיימות בגג.

יתרון נוסף, שהינו פרקטי וגם כלכלי, נובע מכך שקל לאתר את מקור הכניסה והחדירה של המים בתקרה, ומאד קל לתת שרות תיקונים במקרה הצורך, וההשקעה מינורית וסביר יותר שהמבצע יאות לתת שרות.

בחירת חומרי אטימה : יקבעו ע”פ התשתית הקיימת והתשתית העתידית. בגגות, נמליץ על חומרים ביטומנים או פוליאוריתניים. חומרים רציפים וללא חיבורי תפר

כמובן ששלבי היישום מאד חשובים, כשהבסיס לכך, זהו ניקוי התשתית לפני שמעלים כל חומר על הגג.

ההמלצה שלנו לשטוף את הגג בלחץ מים גבוה, לפחות BAR 150 ומעלה.

נשמח שתתייעצו עימנו עוד בטרם החלה עבודת הביצוע.

התייעץ עם המומחים שלנו

סגירת תפריט
לשיחה עם מנהל הפרויקטים
1-700-50-52-54